Kodėl moterims reikia dovanoti gėles?

Tema gimė netikėtai. Prabudau su keistu noru. Noriu gėlių. Dar pamąsčiau ir nutariau, kad nieko čia keisto, tiesiog noriu gėlių. Žinau, moterys mane supras, o vyrams mano noras taip ir liks keistas. Taigi mano vyriškoji dalis sako: “keistas noras”, moteriškoji: “noriu”. Kurios klausysiu?

geles moterims

Kodėl moterims reikia dovanoti gėles?

Moteris su gėlių puokšte jaučiasi išskirtine, vienintele, pakylėta. Tik tai patyrusi moteris supras, ką reiškia eiti gatve su gėlių puokšte rankoje, tai tas pats kas stovėti su šampano taure ant raudono takelio. Tos akimirkos įspūdingos, nes gėlės moterį pakylėja iki karalienės. Savivertė auga kaip ant mielių. Visai nesvarbus puokštės dydis, gėlių asortimentas, svarbi nuotaika, kurią jaučia gėlėmis apdovanota moteris. Įprasta, kad gėlių gaunama tam tikromis progomis.

Ši aplinkybė nuskurdina patį gėlių sukeliamą efekt. Įspūdis kulminuoja ,kai gėlės gaunamos netikėtai, be progos ir kai moteris turi galimybę jomis pasididžiuoti. ne visos gali pasidžiaugti deimančiukais žiede, bet kiekviena gali pasijusti nepakartojama su gėlių puokšte rankose.

Gėlės atstoja žodžius. Ne visi vyrai yra iškalbingi ir gali pasakyti tai, ką nori išgirsti moteris. Gėlės gali būti atsiprašymo, susitaikymo, draugystės, meilės, pripažinimo, įvertinimo, pagarbos, net ir atsisveikinimo simbolis. Jos geriau kalba, nei daugelis kitų dovanų ar žodžių.

Gėlių dovanojimui nėra amžiaus cenzo, metų laiko, paros laiko, akimirkos tinkamumo. Gėlės tinka visur ir visada. Gėlių moteriai niekas negali atstoti. Gėles gali atstoti tik kitos gėlės ir daugiau gėlių.

Moterys mėgsta gėles, nes jie sukelia prisiminimus. Vyrai dovanodami gėlę, moteriai dovanoja nepakartojamą akimirkos prisiminimą. Prisimenu visas gėles, kurios man buvo dovanotos be progos, prisimenu tuos žmones iš kurių jas gavau. Jie gyvi mano atmintyje, net atrodo, kad juos labiau vertinu nei tuos iš kurių niekada nesu gavusi gėlių. Gėlės trumpalaikės, jos greit vysta ir tenka jas išmesti, Praktiškieji vyrai daro klaidą pirkdami ilgaamžiškas dovanas ir tuo pasiteisindami, kad jie ilgiau prisimenami. Nieko panašaus, jokios emocijos nekyla vartant dovanotas smulkmenas, net ir stambesnės dovanos tiek nedžiugina kaip džiugina vienintelis gėlės žiedas. Jis hipnotizuoja ir švelniai įsirėžia į atmintį. Ta akimirka karūnuota.

Moteris pati kaip gėlė. Jos grožis jaunystė, veidas, šypsena nuotaika tokia pat laikina kaip gėlės žiedo egzistencija. Moters dvasinis pasaulis trapus ir jautrus. Panašumas moters ir gėlės suteikia gėlėms tokią magišką galią. Gėlėms neabejingos tiek jaunos, tiek senos moterys. Kartais net nesvarbu ar iš vyro ar moters gauta gėlė, ji nušviečia moters veidą šypsena.

Pernai teko padovanoti tulpę Vilniaus miesto įžymybei, Rožytei, jis tiesiog suspindo ir atsidėkojo man reveransu. Tema apie gėles ir netikėtą troškimą jų gauti susilaukė atgarsio ir Facebooke. Gavau pasiūlymą, nusipirkti pačiai, užsiauginti ant palangės, “pakarksėti” vyrams apie jas. Visa tai ne tai, ko aš noriu.

Gėlės – tai noras būti pastebėtai, noras, kad į į mane kaip į moterį atkreiptų dėmesį. Psichoterapeutas Z.Froidas mano norą šifruotų visai kitaip, seksualizuotų. Noriu pasakyt senukui Froidui, kad kartais gėlės ir tėra gėlės.

Gėlių tema negali pasibaigti taip banaliai: priminimu vyrams, kad dovanokite gėles moterims. Ši tema turi ir potemę, apie vyrų supratimą apie moters poreikius, jų išsiauklėjimo lygį. Ši tema liečia ir moteris. Priimti gėles yra menas, kaip reikia mergaitėms mokytis būti princesėmis taip reikia mokytis ir priimti gėles.

Gėlės – tai simbolinė komunikacija tarp žmonių. Pasigilinus į tradicijas susidurtume su viduramžiškais papročiais, kai kiekvienas gėlės žiedas turėjo savo simbolinę reikšmę.

Pamiršta gėlių kalba, bet gyvas moterų noras gauti gėles.