Biblioterapija - BAIGTA

Kviečiu į biblioterapijos užsiėmimus jaunas mamas ir jaunus tėvelius su savo mažyliais. Užsiėmimai skirti vaikams iki 4-rių metų. Tai puiki erdvė šeimai, tėvams, vaikams! Erdvė ugdyti emocinį intelektą.

Užsiėmimo metu, Daiva Žukauskienė, sertifikuota Geštalto terapeutė, skaitys savo kūrybos mini pasakas/istorijas, turinčias kelis sluoksnius, kelias prasmes.

Kiekvieną užsiėmimą sudarys istorijos skaitymas, diskusija, paremta Geštalto terapijos principais, kūrybinis darbelis ir pažintis su Trisdešimt Milijonų Žodžių programa (TMŽ).

Trisdešimt Milijonų Žodžių (TMŽ) programa, paremta medicinos daktarės Danos Suskind knyga «Kaip kalbėjimas lavina vaiko smegenis» ir mokslininkų B.Hart ir T.Risley tyrinėjimais tėvams suteiks žinių kaip nuo ankstyvos vaikystės skatintas vaiko ir tėvų bendravimas sąlygoja kokybišką vaiko vystymąsi ir palaiko glaudų šeimos santykį. TMŽ programa paremtos biblioterapijos tikslas yra padėti tvirtus komunikacinių gebėjimų pamatus ankstyvojo amžiaus

Biblioterapija, paremta Geštalto terapijos principais, kvies į atvirą dialogą su vaikais, savimi ir grupe. Tai puiki proga kokybiškai leisti laiką su vaiku, kitomis jaunomis šeimomis ir specialistu.

Biblioterapija

 

Trisdešimt milijonų žodžių programa, paremta medicinos daktarės Danos Suskind knyga "Kaip kalbėjimas lavina vaiko smegenis" ir mokslininkų B. Hart ir T. Risley tyrinėjimais tėvams suteiks žinių kaip nuo ankstyvos vaikystės skatintas vaiko ir tėvų bendravimas sąlygoja kokybišką vaiko vystymąsi ir palaiko glaudų šeimos santykį. TMŽ programa paremtos biblioterapijos tikslas yra padėti tvirtus komunikacinių gebėjimų pamatus ankstyvojo amžiaus vaikams. Tėvai yra būtina grandis į vaiko smegenų neuroplastiškumo kokybišką
vystymąsi. Tėvų ir vaikų ankstyvasis bendravimo etapas yra pamatas, ant kurio bus statomas vaiko gerovės namas. Čia svarbus yra laikas, kuo turtingesnė ankstyvoji kalbinė vaiko patirtis tuo didesnis jo galimybių potencialas ateityje.
Kritinis periodas apima vaikus nuo gimimo iki 4 metų amžiaus, vėliau tėvų kalbinė įtaka mažėja.
«Rimti pokalbiai» knygą sudaro 15 mini istorijų su komentarais, skatinančiais diskusiją apie savęs pažinimą, vaiko pasaulėžiūrą ir bendravimo ypatumus. Istorijų autorė yra Daiva Žukauskienė, geštalto terapeutė, pedagogė, psichikos sveikatos specialistė.
Pagrindinis programos uždavinys padėti tėvams suprasti, kokią galią turi žodžiai, kalbėjimas, bendravimas vaiko raidai, šeimos tarpusavio ryšiui. Skatinti kalbinę patirtį, užvesti tėvus ant bendravimo su vaiku kelio ir paaiškinti jiems, kodėl vaikystė yra lemiamas momentas vaiko būsimai sėkmei gyvenime. Biblioterapijos užsiėmimuose gautos įžvalgos suguls atskiru skyriumi į knygą “Rimti pokalbiai”, kaip TMŽ metodinė medžiaga, jaunoms šeimoms. “Mums nereikia stengtis, kad tėvai kitaip kalbėtų su vaikais”, - teigė mokslininkas Risley , Tiesiog turime jiems padėti kalbėti daugiau”, o visa kita susitvarkys savaime. Trisdešimt milijonų žodžių (TMŽ) programa, skirta skatinti natūralų tėvų ir vaikų kalbėjimą. Nesportavusiam žmogui sunku pačiam imti mankštintis, jam reikalingas treneris, taip ir nekalbančiam žmogui reikalingas kitas žmogus, psichoterapeutas, kuris įskeltų bendravimo ugnį. “Mažylis, kurio smegenys patyrė kalbinį badą, išgyvens, tačiau jam bus labai sunku mokytis ir jis niekuomet nerealizuos savo protinių gebėjimų potencialo.”- Dr. Dana Suskind. Žmogus, dar negimęs fiksuoja gimtosios kalbos garsus ir juos integruoja savo smegenyse, tėvų žodžiai, bendravimas su kūdikiu ir vaiku yra svarbūs tiek vaikui, tiek ir šeimai. Ankstyvasis ryšys išlieka visą gyvenimą, tikėtina, kad vaikai su  kuriais vaikystėje buvo aktyviai kalbama turės mažiau psichologinių problemų ir išlaikys stiprų ryšį su savo tėvais. Tėvams svarbu žinoti, kad vaikui reikia ne tik motinos pieno, bet ir mamos balso ir pokalbių.


(TMŽ – trisdešimt milijonų žodžių programa jau Lietuvoje, ieškokite fb “Kalbančios šeimos” arba “Rimti pokalbiai “ Naujosios Vilnios bibliotekoje)